Districts – Men

AVON VALLEY GOLF ASSOCIATION

RMB 617, East Brookton 6306
Phone: 9642 7053
Fax: 9642 7053
Email: cuz303@bigpond.com
Secretary: Mr Ron Cousins
Clubs: Beverley, Brookton, Corrigin, Kweda, Quairading, York
2013 Champion: Mr Ryan Sheridan
2014 Championships: 14th September – Corrigin


BLACKWOOD GOLF ASSOCIATION

P O Box 560, Bridgetown 6255
Phone: 9761 2201
Email: juldazz@bigpond.com
Secretary: D Wilson
Clubs: Balingup, Boyup Brook, Bridgetown, Greenbushes, Manjimup, Northcliffe, Pineridge, Tonebridge, Walpole


CENTRAL DISTRICT GOLF ASSOCIATION

P O Box 255, Wundowie 6560
Clubs: Bakers Hill, Toodjay, Wundowie
District Championship:


CENTRAL WEST COAST GOLF ASSOCIATION

28 Lefroy Street, Gingin WA 6503
Phone: 9575 2280

Secretary: Robert Brodie-Hall
President: Mr Tim Butler 0429 922 616
Delegate: Colin Zappelli 9354 1568 colinz@skymesh.com.au
Clubs: Badgengarra, Cervantes, Dandaragan, Eneabba, Gingin, Greenhead, Guilderton, Jurien Bay, Lancelin, Ledge Point, Moora Lakeview
District Championships: Dandaragan 28th June 2014


CENTRAL WHEATBELT GOLF ASSOCIATION

P O Box 154, Koorda 6475
Phone: 9684 1229
Email: busterandvicki@bigpond.com
Secretary: Buster Cooper
Delegate: John McCormack 9383 2615
Clubs: Bencubbin, Koorda, Mukinbudin, Trayning, Wialki, Yelbini


DARLING RANGE GOLF ASSOCIATION

Phone: 08 9398 2453
Email: dene.marshall@bigpond.com
President: Dene Marshall
Clubs: Beverley, Mundaring, Pickering Brook, Serpentine, Waroona
2013 Champion: Troy Bradshaw (Pickering Brook) at Beverley
2014 Championship: Pickering Brook – July 13


EAST KIMBERLEY GOLF ASSOCIATION

0417 976 623
Email: leamyptyltd@bigpond.com
Secretary: Kerry Leamy
Clubs: Halls Creek, Lake Kununurra, Wyndham


EASTERN DISTRICTS GOLF ASSOCIATION

PO Box 346, Merredin WA 6415
Phone: 0429 162 399
Email: matt.morris@elders.com.au
Secretary: Matthew Morris
Delegate: Matthew Morris
Clubs: Baandee, Merredin, Muntadgin, Narembeen, Nokaning, Southern Cross, Westonia
2012 Champion: Matthew Morris (Merredin) at Southern Cross
2013 Championship: Southern Cross July 13-14


EASTERN GOLDFIELDS GOLF ASSOCIATION

PO Box 10155, Kalgoorlie WA 6433
0419 105 966
Secretary: Farley Fewkes ffewkes@goldfieldsmoney.com.au
Delegate: Brian O’Meara
Clubs: Coolgardie, Goldfields, Kambalda, Leonora, Norseman, Salmon Gums
2012 District Championship Winner: Peter Rowling (Goldfields)
2013 District Championships:


ESPERANCE & DISTRICTS GOLF ASSOCIATION

P O Box 1075, Esperance 6450
Email: esperancegolfclub@bigpond.com
Clubs: Condingup, Esperance, Munglinup, Pink Lake, Salmon Gums, Scaddan


GREAT SOUTHERN GOLF ASSOCIATION

36 Mudlark Cres, Ballajura 6066
Email: kahly@bigpond.com
Secretary: Stephen Kahl
Delegate: Brett Coxon 9881 1544
Clubs: Boddington, Cuballing, Darkan, Forrest Hill, Katanning, Lake View, Moodiarrup, Narrogin, Pingelly, Wagin, Wandering, Wickepin, Williams, Woodanilling
2014 District Championships: 5th & 6th July at Pingelly Golf Club


LAKES DISTRICT GOLF ASSOCIATION

Phone: 9864 6080
Email: jonanddot558@bigpond.com
Secretary: Jon Adams 0427 646 080
Delegate: Mr Andrew Coad
Clubs: Hyden, Kukerin, Lake Grace, Lake King, Newdegate, Nyabing, Pingaring, Pingrup, Lake Varley
2013 Champion: Ross Ditchburn ( Kukerin)
2014 Championship: Lake Grace – 16-17 August


MID WEST GOLF ASSOCIATION

Secretary: Moreen Stewart email@geraldtongolfclub.com.au 9921 3326
Delegate: Terry Stokes tmstokes8@bigpond.com
Clubs: Chapman Valley, Dongara, Geraldton, Kalbarri, Spalding Park
2013 Champion: Ryan Kneale (Geraldton)


MORTLOCK DISTRICT GOLF ASSOCIATION

Clubs: Bolgart, Calingiri, Goomalling, Wongan Hills


MURCHISON GOLF ASSOCIATION

P O Box 185, Leinster 6437
Phone: 9055 8555
Email: brendonjstewart@hotmail.com
Secretary: Brendon Stewart
Delegate:
Clubs: Leinster, Meekatharra, Mount Magnet, Sandstone
2012 Champion: Michael Whitney (Leinster)


NORTH EASTERN DISTRICTS GOLF ASSOCIATION

P O, Miling  WA  6575
Phone: 0428 541 028
Secretary: Neil Pearce
Delegate: Max Hasson 9368 5577
Clubs: Ballidu, Dalwallinu, Miling, Watheroo, Wubin
2013 Champion:
2014 Championship:


PHILLIPS RIVER GOLF ASSOCIATION

P O Box 121, Ravensthorpe 6346
Phone: 9838 0087
Email: bktuckett@bigpond.com
Secretary: Bevan Tuckett
Delegate: Bevan Tuckett
Clubs: Hopetoun Everett, Ravensthorpe, Varley


PILBARA DISTRICT GOLF ASSOCIATION

P O Box 242, Karratha 6714
Phone: 9187 4109
Email: dbeier@bigpond.net.au
Secretary: Darren Beier
Delegate: Darren Beier
Clubs: Exmouth, Fortescue, Karratha, Mountain View, Paraburdoo, Port Hedland, Roebourne
District Championships: Exmouth 1-2 June 2013


SOUTH CENTRAL GOLF ASSOCIATION

Clubs: Ardath, Bruce Rock, Kondinin, Kulin, Mount Walker


SOUTH EASTERN GOLF ASSOCIATION

18 Derrick St, Jerramungup 6337
Phone: 9835 1076
Email: kezz_dawg@hotmail.com
Secretary: Kerran Furniss
Delegate: Darryl Hancock 9827 9291
Clubs: Borden, Boxwood Hill, Bremer Bay, Gnowangerup, Jerramungup, Ongerup


SOUTH WEST DISTRICT GOLF ASSOCIATION

P O Box 7108, Eaton 6232
Phone: 9725 3203
Email: rongpbun@iinet.net.au
Secretary: Ron Trezise
Delegate: Ron Trezise 9725 3203
Clubs: Binningup, Bunbury, Busselton, Capel, Collie, Dunsborough Districts CC, Dunsborough Lakes, Harvey, Donnybrook, Margaret River, Sanctuary


SOUTHERN DISTRICT GOLF ASSOCIATION

P O, Box 187, Kojonup 6395
Email: reidmapl@activ8.net.au
Secretary: Myles Reid
Delegate: Peter Wallinger 9851 1448
Clubs: Albany, Broomehill, Cranbrook, Denmark, Frankland, Green Range, Kendenup, Kojonup, Mount Barker, Narpanup, Riverview, Tambellup
2012 Champion:
2013 Championship: 23-25 August – Mount Barker


VICTORIA DISTRICT GOLF ASSOCIATION

P O Box 64, Perenjori 6620
Email: dene.solomon@bigpond.com
Secretary: Dene Solomon
Delegate: Rod Tremlett 9243 7242
Clubs: Carnamah, Coorow, Latham, Mingenew, Morawa, Perenjori, Three Springs
2012 Champion:
2013 Championship: 2 -3 August – Morawa


WEST KIMBERLEY GOLF ASSOCIATION

Clubs: Broome, Derby
2013 Championship:


WESTERN AUSTRALIAN GOLF LEAGUE

Secretary: Nola Edwards
Email: nola.l.edwards@gmail.com
Clubs: (Social) Armadale, Carramar, Collier Park, Dianella, Downs, Forrestdale, Fremantle, Funghi, Glen Iris, High Wycombe, Hillview, Kalamunda, Marri Park, Northside, Nyoongar GC, Peninsular, Swan, Swan Vale, Wanderers, Watersiders, West Aviat, Whaleback, Yanchep

f